0216 370 31 62 Tel:

Amacımız

Ahdat, Anadolu Halk Dansları Topluluğu;

Öncelik milli değerlerimiz olmak üzere dünya milletlerinin kültürel değerlerini araştırmak, takip etmek ve tanıtmak, böylelikle insani değerlerimiz olan halk oyunları, müzik ve edebiyat gibi kültürel ve sanatsal faaliyetleri; dostluk ve kardeşlik bağları kurmak ve geliştirmek için kullanmak temel önceliğimizdir. İnsanlık tarihi ve Anadolu'nun sayılı entellektüel değerlerinden olan Türk Milleti'nin kültürel ve sanatsal motiflerini yaşatmak, tüm dünyaya tanıtmak amaçlarımızın başında gelmektedir.

AHDAT ; Bu bağlamda hem kültürel değerlere ve ustalara saygıyı hem de genç yeteneklere ve modern çalışmalara destek olmayı ilke edinmiştir.

Bu anlayışla Türk forklorünün ve kültürünün yurt içinde ve yurt dışında geniş kitlelere yayılmasında ve sevdirilmesinde çaba gösteren kulübümüz, kültürel değerlerimizi üniversiteler ve diğer akedemik kuruluşlarla işbirliği yaparak pratikte de yaşatmak ve geliştirmek için projeler üretmektedir.

Kültürümüzün bir sonraki genç kuşaklara öğretilmesi, aktarılması ve yaşatılması amaçlarımızın başında gelmektedir.

AHDAT Anadolu Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü ve Musiki Derneği konularında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu ile; hemen her yörenin halk oyunları ve müzikleri ile ilgili kurslar düzenlemekte, böylelikle gençlerimize halk kültürümüzü profesyonel bir şekilde öğretmektedir.

Sponsorlarımız